27
28
29
30

Výběr Česka zůstává stoprocentní, gólem proti Slovensku zazářili Jakub Flek a Libor Zábranský

Eliška Knapková, ilustrační foto: Vít Golda - T r e n č í n – Ve slovenském Trenčíně se během pátečního podvečera odehrál duel v rámci přípravy na nadcházející mistrovství světa mezi výběrem Česka a mužstvem sousedního Slovenska. První dvacetiminutovka duelu se Čechům vydařila, po jejím závěru si hostující tým držel náskok tří branek, pročež hned druhou z nich protlačil do sítě domácích brněnský útočník Jakub Flek. Na rozdíl od úvodního dějství, prostřední část nabídla pouze jedinou změnu ve skóre. Tentokrát se však prosazoval slovenský výběr a druhá třetina tak končila za stavu 1:3. Další gól byl k vidění až v závěrečných minutách třetí periody, když přidal na české konto svojí první trefou v národním týmu další kousek odchovanec Komety Libor Zábranský. Slovensko se ještě snažilo vzdorovat svojí druhou brankou v zápase, u níž se zadařilo asistovat Andreji Kollárovi, Česko však své vedení již udrželo, díky čemuž zakončilo duel vítězně a setrvává tak i nadále bez porážky.

Stříbro je vizitka všech, chválí trenér Karel Beran. Junioři chtěli úspěch i pro fanoušky

Helena Hegeďová, foto: Ronald Hansel - B r n o – Junioři si po skvělé sezoně odnesli z finálové série stříbrné medaile. „Nerad bych zpětně spekuloval, protože všichni, co jsme mančaft podporovali, včetně vedení klubů, jsme na kluky za celou sezonu hrdí,“ komentoval po posledním utkání hlavní trenér juniorky Karel Beran. Jaké má pocity ze sezony a co pro něj druhá příčka znamená?