IL VOLO

13.12.2018

19.00

Hudební trio IL VOLO vystoupí 13. 12. 2018 v DRFG Areně v Brně

IL VOLO jsou Italové, jsou nejlepší hudební skupinou v crossover podání klasických skladeb.

Il Volo přijedou v prosinci do Budapešti, Bratislavy, Brna a Prahy. Vyprodávají arény na celém světě, udivují s jakou noblesou a lehkostí zpívají obtížné klasické árie i populární skladby.  Zpívají nádhernou italštinou. Jejich hity jako jsou Grande Amore, O Sole Mio, Il Mondo, L’Amore Si Muove a další, boří hranice mezi hudebními žánry.  Tři mladí italští zpěváci budou na koncertech podpořeni Marcellem Rotou, světoznámým dirigentem, který je mimo jiné také dvorním dirigentem Maestra Andrei Bocelliho.

Gianluca Ginoble (baryton), Piero Barone a Ignazio Boschetto (tenoři) založili v roce 2009 hudební trio s názvem IL VOLO, jehož uměleckým vzorem byli legendární Tři tenoři (Pavarotti, Domingo, Carreras). Dnes Il Volo spojuje svět klasických oper a vážné hudby s lehčími hudebními prvky tak dobře, že je skupina považována za jednoho z nejvýznamnějších představitelů žánru crossover.  Il Volo spolupracují s hvězdami jako jsou Barbara Streisand, Eros Ramazotti, Anastacia či Plácidó Domingo.

V roce 2014 získali cenu „Nejlepší skupina roku“ v kategorii nejlepší album latinsko-americké hudby „El Pulso Social“. V roce 2015 se zúčastnili tradičního festivalu San Remo Song, kde získali hlavní cenu.

Jejich koncertní tour 2017 čítalo 15 zcela vyprodaným koncertů ve Spojených státech, stejně jako série dalších 29 ve vybraných  evropských městech.

Il Volo koncertují také v roce 2018. Jedny z nejvýznamnějších zastávek jsou Budapešť, Bratislava, Brno a Praha. Všechny čtyři koncerty bude doprovázet fantastický maďarský symfonický orchestr Danubia Orchestra Óbuda pod taktovkou Marcella Roty.

 

Il Volo – Notte Magica – A Tribute To The Three Tenors

10. prosince 2018 v 20:00 – Budapešť, László Papp Sportarena

11. prosince 2018 v 19:00 – Bratislava, NTC Arena

13. prosince 2018 v 19:00 – Brno, DRFG Arena

18. prosince 2018 v 19:00 – Praha, Tipsport Arena

Informace a vstupenky na www.ilvolo.cz

FB: www.facebook.com/ilovolo

Video Grande Amore: https://www.youtube.com/watch?v=w1f6o1HQBvg