WHITESNAKE

19.5.2020

19.30

WHITESNAKE JSOU ZPĚT A VYRÁŽEJÍ NA TURNÉ!
LEGENDÁRNÍ ROCKOVÁ KAPELA WHITESNAKE, KTEROU ZALOŽIL DAVID COVERDALE, S POTĚŠENÍM OZNAMUJE SVÉ KONCERTNÍ TURNÉ, NA KTERÉM PŘEDSTAVÍ NEJEN SKLADBY Z POSLEDNÍHO ALBA “FLESH & BLOOD“, ALE I NEJVĚTŠÍ HITY ZE SVÉ VÍCE NEŽ 40 LET TRVAJÍCÍ KARIÉRY.

BRNĚNSKÉMU PUBLIKU SE JAKO SPECIÁLNÍ HOSTÉ PŘEDSTAVÍ U NÁS VELMI OBLÍBENÍ EUROPE.

David Coverdale založil Whitesnake v roce 1978, dva roky po svém odchodu z Deep Purple. Tvorba Whitesnake přinesla koncem sedmdesátých let a v první polovině let osmdesátých jak těžký blues-rock na albech „Trouble“, „Lovehunter“, „Ready And Willing“ a „Come An‘ Get It“, tak později výbušný hard rock zachycený na desce „Slide It In“ či na nejúspěšnějších albech „Whitesnake“ z roku 1987 a „Slip of the Tongue“ z roku 1989. V té době se kapela nesmazatelně zapsala do hudebních dějin nadčasovými hity „Is This Love“, „Here I Go Again“ nebo „Still Of The Night“. Jejich poslední nahrávka byla vydána v roce 2019 pod názvem „Flesh & Blood“ a kapela ji představila i na pražském koncertě letos v červnu.

Kapelu Whitesnake v současné době tvoří: David Coverdale (zpěv), Reb Beach (kytary), Joel Hoekstra (kytary), Michael Devin (basa), Tommy Aldridge (bicí), Michele Luppi (klávesy).

Švédskou legendu Europe, která se v rámci koncertu Whitesnake představí jako speciální host, není potřeba dlouze představovat. S delší pauzou počátkem tohoto tisíciletí funguje již od roku 1979, a za tu dobu se vypracovala mezi nejúspěšnější evropské kapely vůbec. Formace, které velí charismatický zpěvák Joey Tempest, dosáhla globálního úspěchu třetím albem „The Final Countdown“, které obsahovalo nejen titulní megahit, ale i veleúspěšné singly „Rock The Night“ a baladu „Carrie“. Všechny tři songy lze bez nadsázky zařadit k největším rockovým klasikám minulého století.