KABÁT TOUR 2020 – přesun na rok 2021

20.10.2020

20.00

! Celé halové turné se přesouvá na rok 2021 !

Koncert KABÁT v DRFG areně se přesouvá na nový termín: 

19. 10. 2021 !!

 

Tisková zpráva pořadatele:

Máme více než jen smíšené pocity… Představa, že nebudeme schopni z důvodů šíření nějaké nemoci odjet na připravené turné, by ještě počátkem tohoto roku znělo jako vědecko-fantastická povídka. Je to ale bohužel realita. Vstupenky zůstávají v platnosti, a nové se dají standardně dokoupit.

Aktuální situace, a rychlost informací od naší vlády a MZČR nás vedou k obezřetnosti, a ve svém důsledku k přesunutí termínů připraveného turné o rok. Riskovat, že budeme na poslední chvíli přesouvat turné (21 koncertů, 21 zimních stadionů) z podzimu na jaro, a poté, při sebemenším náznaku návratu aktuální epidemie či pandemie, na podzim… Na to v aktuálních podmínkách postačí standardní chřipková epidemie, která se pravidelně na území ČR objevuje minimálně dvakrát ročně. Nikdo nebude schopen identifikovat, co je původem nákazy, a vláda opět jako první „vypne“ hromadné akce. Hýbat např. s jedním koncertem v O2 Areně klidně po měsíci je vcelku jednoduché. Přesouvat turné v připraveném počtu koncertů po krátkých časových úsecích je v podstatě nereálné.

Berte to jako rozumné a bezpečné řešení. Ve svém důsledku se spoléháme na dva faktory. Že buďto tato nákaza sama zmizí, stejně jako se objevila, nebo dojde k dokončení vývoje a následné výrobě nějaké vakcíny či léku, které by tento problém vyřešily.

Turné se de facto přesouvá přesně o rok. Řešíme intenzivně nové termíny v halách, a chceme dodržet původní plán. Jen se, dopadne-li vše dobře, vše posune „číselně“ o jeden den. Systém koncertů úterý čtvrtek, sobota, zachováme. Mělo by se to tedy posunout termínově o jeden den dopředu, tj. chceme začít (to je jediná útero-čtvtko-sobotní výjimka) ve středu 6.10.2021 v Chomutově, a pak by následovaly sobota 9.10.2021 Karlovy Vary, úterý 12.10.2021 Plzeň, čtvrtek 14.10.2021 České Budějovice atd. Termíny řešíme, a jakmile to dáme celé dohromady, uveřejníme to zde na webu, vč. případných změn.